nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Co Robimy? » Inspirujemy
Co Robimy?
aktualna pozycja:
» Chronimy Przyrodę
» Ratujemy Zwierzęta
» Edukujemy
Inspirujemy
» Inne Działania
Inspirujemy
poddziały:
» Sztuka Dla Ziemi
» Wystawy Edukacyjne
» Prawa Człowieka

Inspirujemy

W naszej pracy korzystamy z form widowiska, happeningu i działań parateatralnych. W zajęciach edukacyjnych czerpiemy z malarstwa, graffiti i sztuk wizualnych. Tworzymy wystawy, filmy i wydarzenia medialne. Poprzez takie środki wyrazu przedstawiamy nasze idee szerszemu odbiorcy. Odwołując się do symboli, inspirujemy do refleksji i działania.


2004

Klub Gaja został reprezentantem polskiej kultury w Sezonie Polskim we Francji 2004 Nova Polska z wydarzeniem "Żyjący Świat". Organizatorem Sezonu Polskiego we Francji był Instytut Adama Mickiewicza na zlecenie Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

2005

W styczniu odbył się Festiwal Klubu Gaja 'Sztuka dla Ziemi" w Galerii Bielskiej BWA. Na wystawie, obok zdjęć ilustrujących historię i działania Klubu, prezentowaliśmy malarstwo Beaty Tarnawy oraz graffiti Dariusza Paczkowskiego. Wystawę otworzył i zakończył happening Jacka Bożka "Mandala".

 

2007

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowaliśmy w naszej gminie Wilkowice Festiwal "Globalnie w naszej wiosce!". Wydarzeniu towarzyszyły wykłady we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy, warsztaty artystyczne, happening, pokaz filmów oraz panel dyskusyjny "globalnie w naszej wiosce. Problemy i wyzwania współczesnego świata".

 

2008

Najdłuższy happening klubu Gaja "Samotne drzewo - samotni ludzie" podczas Konferencji Klimatycznej w Poznaniu. Z zaproszenia by stanąć w kolejce za rzeźbami samotnych ludzi Agnieszki Gradzik i Wiktora Szostalo, gotowych do przytulenia drzewa lub przytulenia się do drzewa, skorzystało setki osób - nie tylko mieszkańcy Poznania, ale także uczestnicy konferencji z całego świata.

 

2009

Wydarzenie edukacyjne "Zasadź dobry klimat" - "Sow the seeds for a good climate" podczas Konferencji klimatycznej w kopenhadze. Wśród uczestników konferencji i mieszkańców Kopenhagi rozdaliśmy razem z wolontariuszami 10 tysięcy certyfikowanych nasion dębów z Puszczy Białowieskiej, pozostałości ostatnich w Europie lasów pierwotnych liściastych i mieszanych.

 

2010

happening „Historia Złotej Rybki i wpływu człowieka na przełowienie” w Ostendzie podczas  sympozjum Improved Fisheries and Science Parterships  as Policy Drivers zorganizowanego przez Prezydencję Belgijską przy współpracy Komisji Europejskiej i rządu Flamandzkiego.

 

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)