nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Co Robimy? » Edukujemy
Co Robimy?
aktualna pozycja:
» Chronimy Przyrodę
» Ratujemy Zwierzęta
Edukujemy
» Inspirujemy
» Inne Działania
Edukujemy
poddziały:
» Warsztaty Edukacyjne
» Jak działać dla Ziemi
» Zaadoptuj rzekę
» Święto Drzewa
» Zbieraj makulaturę - ratuj konie
» Zielona Akademia
» Biuletyn "Współodczuwanie"

Edukujemy

Prowadząc działania zrozumieliśmy, że bez zmiany naszych postaw, trudno nam będzie zachować środowisko naturalne. Jak żyć w harmonii z przyrodą? Jak nauczyć się szacunku dla zwierząt? Zaproponowaliśmy dzieciom, młodzieży i dorosłym edukację poprzez działanie. Nic tak nie uczy, jak bezpośrednie doświadczenie.

 

Nabywanie kompetencji najlepiej udaje się w grupie. Kiedy razem posadzimy drzewo, posprzątamy brzeg rzeki, pomożemy uratować zwierzę, poczujemy wagę naszego działania.


2004

Otrzymujemy nagrodę z okazji 15-lecia działalności w dziedzinie edukacji ekologicznej od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Otrzymujemy III nagrodę za akcję "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" w konkursie "W harmonii z przyrodą" organizowanym przez firmę Hewlett-Packard w roku 2003/2004

 

2006

Współpracujemy z trzma tysiącami placówek w całym kraju. Programy edukacji ekologicznej Klubu Gaja opierają się na aktywności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży przy udziale przedstawicieli różnych instytucji, samorządów, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i biznesu.

W tym roku przeprowadziliśmy 80 zajęć i wykładów dla placówek oświatowych w całym kraju.

 

2007

W roku 2007 przeprowadzilismy 149 wykładów w których uzcestniczylo 4708 osób. wysłalismy 27 658 pakietów edukacyjnych do naszych programów edukacyjnych m.in. "Zaadoptuj rzekę", "Święto Drzewa", "Pomagamy zwierzętom". 

 

W ramach programu Święto Drzewa wspólnie z uczestnikami programu, posadziliśmy 36 263 drzewa, przyczyniliśmy sie do zadrzewienia i zalesienia kraju i do zmniejszenia skutków klimatu na Ziemi.

 

W ramach programu edukacji ekologicznej "Zaadoptuj rzekę" wspólnie zaadoptowaliśmy 242 rzeki.

 

Rozpoczeliśmy realizację nowego programu edukacyjnego "Pomagamy zwierzętom", którego celem jest kształtowanie pozytywnych postaw i wzorców dotyczacych szacunku dla zwierząt i troski o ich los oraz budzenie świadomości społecznej na temat roli zwierzat w naszym życiu i zdobycie kompetencji w zakresie ich ochrony.

 

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizowaliśmy w naszej gminie Wilkowice Festiwal "Globalnie w naszej wiosce!". Wydarzeniu towarzyszyły wykłady we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy, warsztaty artystyczne, happening, pokaz filmów oraz panel dyskusyjny "globalnie w naszej wiosce. Problemy i wyzwania współczesnego świata".  

 

2008

W naszych programach edukacyjnych m.in. "Swięto Drzewa", "Zaadoptuj rzekę", "Pomagamy zwierzętom" uczestniczyło ponad 100 tys. osób.

 

W 2008 roku przeprowadziliśmy 165 wykładów i zajęć edukacyjnych w placówkach oświatowych na terenie kraju.

 

 

W VI edycji „Święta Drzewa” posadziliśmy 73 671drzewa i zebraliśmy 270 ton makulatury. W programie „Zaadoptuj rzekę” zaadoptowaliśmy w sumie 320  rzek

W dniach 27-30 maja 2008 Klub Gaja prowadził warsztaty edukacyjne dla 50 uczniów z V klas SP nr 15 w Mysłowicach. Zajęcia odbyły się w Polsce w ramach międzynarodowego projektu AquaStress.

 

2009

W naszych programach edukacyjnych, m.in. "Swięto Drzewa", "Zaadoptuj rzekę", "Pomagamy zwierzętom" wzięło udział blisko 80 tysięcy osób.

 

Przeprowadziliśmy 151 wykładów i zajęć edukacyjnych w całym kraju, w których wzięło udział 4357 osób.

 

W VII edycji „Święta Drzewa” posadziliśmy 63 tysiące drzew i zebraliśmy 377 ton makulatury.

 

2010

W naszych ogólnopolskich programach edukacji ekologicznej wzięło udział ponad 80 tysięcy osób.

 

Odbiorcami naszych programów edukacyjnych było ponad 16 mln osób m.in.: dzieci, młodzież, nauczyciele z placówek oświatowych, społeczności lokalne, turyści, konsumenci, nadleśnictwa, samorządy, organizacje, instytucje, media itp.

 

Przeprowadziliśmy 192 zajęcia i wykłady edukacyjne, w których wzięło udział ponad 5,6  tys. uczestników.

 

W 8. edycji „Święta Drzewa” posadziliśmy ponad 42 tysięcy drzew i zebraliśmy 265 ton makulatury

 

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)