nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Co Robimy? » Inspirujemy » Wystawy Edukacyjne
Inspirujemy
aktualna pozycja:
» Sztuka Dla Ziemi
Wystawy Edukacyjne
» Prawa Człowieka
Wystawy Edukacyjne
poddziały:
» Wystawa "Zwierzęta a klimat"
» Wystawa "ZOO. Zwierzę Nie Jest Rzeczą"
» Wystawa "Święto Drzewa"
» Wystawa „Przyrodę i zwierzęta chronimy właśnie dla Ciebie”

Wystawy Edukacyjne

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystawy są jedną z form działań edukacyjnych wykorzystywanych przez Klub Gaja. Mamy kilka ekspozycji, z którymi od wielu lat odwiedzamy różne zakątki naszego kraju. Odwiedzamy domy kultury, biblioteki, galerie sztuki i szkoły. Instytucje te mogą być zainteresowane zorganizowaniem wystaw także w Państwa mieście.

Każdy nasz przyjazd z wystawą staje się okazją do spotkania z młodzieżą i lokalnymi organizacjami. Podczas takich spotkań, prezentujemy slajdy z różnych działań Klubu Gaja, co jest doskonałym sposobem wymiany doświadczeń i źródłem inspiracji. Uczestnicząca w prezentacji młodzież szkolna może przekonać się, że dbałość o ochronę środowiska i praw zwierząt może być pasjonującym i twórczym zajęciem. Łatwo w ten sposób znaleźć wolontariuszy, którzy włączają się później w działania ekologiczne. Wystawy pozwalają także lokalnym grupom nawiązać współpracę z nauczycielami, dla których ekspozycje są wspaniałym uzupełnieniem programu nauczania z zakresu ochrony środowiska.

 

Naszym głównym celem jest pokazanie młodzieży jak wiele zależy od naszej codziennej postawy. Wszyscy mamy wpływ na stan środowiska naturalnego. Często wystarczy mały gest, jak choćby zakręcanie cieknącego kranu. Ponadto zapraszając na wystawę lokalne władze, można zaprezentować cele i osiągnięcia własnej organizacji. Otwarcie ekspozycji jest także atrakcyjne dla mediów, które pomagają w nagłośnieniu działań ekologicznych. Wzmacnia to organizację lokalną, ułatwiając nawiązanie kontaktu z różnymi środowiskami.

Klub Gaja w działaniach na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt stosuje także inne metody. Są to na przykład różnorodne techniki plastyczne czy teatralne. Organizujemy happeningi, spektakle i parady uliczne. Mogą się one stać doskonałym uzupełnieniem prezentowanych wystaw. Wystawy wypożyczane są odpłatnie, a zdobyte w ten sposób pieniądze wykorzystywane są przez nas w prowadzonych przez Klub Gaja ogólnopolskich kampaniach.

 
Aby dowiedzieć się więcej o konkretnych wystawach, zobacz menu "poddziały" na górze strony
autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)