nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Co Robimy? » Inspirujemy » Wystawy Edukacyjne » Wystawa "Zwierzęta a klimat"
Wystawy Edukacyjne
aktualna pozycja:
Wystawa "Zwierzęta a klimat"
» Wystawa "ZOO. Zwierzę Nie Jest Rzeczą"
» Wystawa "Święto Drzewa"
» Wystawa „Przyrodę i zwierzęta chronimy właśnie dla Ciebie”

Wystawa "Zwierzęta a klimat"

Wystawa Zwierzęta a klimat została stworzona z myślą o programie Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat. Ekspozycja porusza tematy wpływu hodowli zwierząt na zmiany klimatyczne. Ma na celu przekazanie odbiorcom podstawowych informacji na główne tematy programu: o Klubie Gaja, o ochronie praw zwierząt i dobrostanie zwierząt, zmian klimatu na Ziemi, wpływu hodowli zwierząt na środowisko, a także zrównoważonej produkcji i konsumpcji.

 

Od roku 2009 wystawa towarzyszy obchodom Dnia Praw Zwierząt – 22 maja. Prezentowana była także podczas inauguracji programu Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat w Bibliotece Śląskiej w Katowicach oraz na Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku –Białej. Towarzyszyła także wydarzeniu Ludzie i zwierzęta zorganizowanym przez Bielską Funadcję Rozwoju Miasta w maju 2010 roku na stacji kolejowej Bielsko-Biała Lipnik.

 

Dane techniczne wystawy:

Wystawa składa się z 8 lekkich, wolnostojących modułów o wymiarach 2 m x 1 m, które można ze sobą dowolnie łączyć. Plansze zawierają kolorowe zdjęcia oraz opisy związane z programem Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat.

 


Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat
Program Klubu Gaja Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat realizowany był w latach 2009/2010. Obejmował edukację w placówkach oświatowych oraz kampanię informacyjną na temat wpływu hodowli zwierząt na zmiany klimatyczne.

 

Program powstał z myślą o poprawie i utrzymaniu jakości życia: ludzi, dla których w tej chwili najistotniejszym problemem do rozwiązania na Ziemi powinno być ograniczenie przyczyn i skutków zmian klimatycznych, a także zwierząt – tych utrzymywanych na ogromnych fermach hodowlanych na całym świecie, wykorzystywanych do produkcji mięsa, jaj i mleka.

 

Więcej o programie Pomagamy zwierzętom - chronimy klimat

 

W sprawie wypożyczenia wystawy prosimy o kontakt z Izabelą Siubiak pod numerem telefonu 33 812 36 94 lub e-mailowo: i.siubiak@klubgaja.pl 

 

 


 

 

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)