nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Co Robimy? » Inspirujemy » Wystawy Edukacyjne » Wystawa "Święto Drzewa"
Wystawy Edukacyjne
aktualna pozycja:
» Wystawa "Zwierzęta a klimat"
» Wystawa "ZOO. Zwierzę Nie Jest Rzeczą"
Wystawa "Święto Drzewa"
» Wystawa „Przyrodę i zwierzęta chronimy właśnie dla Ciebie”

Wystawa "Święto Drzewa"

Wystawa edukacyjna  „Święto Drzewa” prezentuje nasze dotychczasowe osiągnięcia w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa. Jest ona również swego rodzaju podziękowaniem dla naszych partnerów i uczestników programu, z którymi co roku sadzimy więcej drzew i zbieramy więcej makulatury.

 

Od 2008 roku wystawa towarzyszy inauguracjom obchodów Święta Drzewa w Warszawie. Kolejno pojawiła się w Hotelu Sheraton, Business Center Club oraz w Bibliotece Narodowej. Wystawa prezentowana była także podczas konferencji COP 14 w Poznaniu przy współpracy Partnerstwa dla Klimatu – platformy stworzonej przez Ministerstwo Środowiska.

 

Przez cały rok wystawę można zobaczyć w różnych placówkach na terenie całego kraju. Do tej pory mogli ją podziwiać m.in. mieszkańcy Bielska – Białej, Katowic, Wrocławia, Kołobrzegu, Poznania. Wystawa gościła m.in. w Urzędach Miast, bibliotekach, ośrodkach kultury oraz w miejscach komercyjnych typu galerie handlowe.
 
Dane techniczne wystawy:
Wystawa składa się z 8 lekkich, wolnostojących modułów o wymiarach 2x1 m, które można dowolnie ze sobą łączyć.

 

Plansze zawierają kolorowe zdjęcia i opisy dotyczące dobrych praktyk w zakresie aktywnej edukacji ekologicznej i ochrony klimatu - zadrzewianie i zalesianie oraz propagowania idei zrównoważonego rozwoju opartego na korzystaniu z zasobów środowiska przyrodniczego w sposób odpowiedzialny oraz gwarantujący zachowanie tych zasobów dla przyszłych pokoleń.

 

Wystawa prezentuje działania o wymiarze ogólnopolskim i międzynarodowym: Kampania Miliarda Drzewa ONZ, różnorodność podejmowanych działań przy szerokim udziale społecznym, współpraca pomiędzy różnymi podmiotami.

 

 

Święto Drzewa:
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

 

Święto Drzewa jest przykładem edukacji aktywnej. Program opiera się na lokalnej aktywności, w szczególności dzieci i młodzieży, przy szerokim udziale społecznym m.in. lokalnych społeczności, samorządów, administracji publicznej, organizacji społecznych i biznesu. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu Święto Drzewa, przyczynia się do zwiększania zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

 

Święto Drzewa 2011

Patronat Ministra Środowiska, Patronat Ministra Edukacji Narodowej, Honorowy Patronat Prezydenta m. st. Warszawy,  Patronat Honorowy Marszałka Województwa Śląskiego

 

Więcej informacji o programie Święto Drzewa

 

W sprawie wypożyczenia wystawy prosimy o kontakt z Izabelą Siubiak pod numerem telefonu 33 812 36 94 lub e-mailowo: i.siubiak@klubgaja.pl 

 

 

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)