nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » O Klubie Gaja » Nagrody Klubu Gaja
O Klubie Gaja
aktualna pozycja:
» Historia
» Statut Stowarzyszenia
» Sprawozdania finansowe i merytoryczne
Nagrody Klubu Gaja
» Koalicje
» Ośrodek Lecznica
» Zespół

Nagrody Klubu Gaja

Klub Gaja otrzymał szereg nagród i wyróżnień w uznaniu dotychczasowej działalności:

- w II edycji konkursu dla polskich organizacji pozarządowych Klub Gaja otrzymał wyróżnienie od Fundacji Batorego i Bankers Trust,

- za projekt Ogólnopolska kampania "Teraz Wisła" otrzymaliśmy I nagrodę przyznaną przez Ministerstwo Środowiska, Fundację Ekofundusz, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Regional Environmrntal Center for Central and Eastern Europe,

- nagroda za Ogólnopolską Kampanię "Teraz Wisła"  w konkursie "W harmonii z przyrodą" organizowanym przez firmę Hewlett - Packard,

- nagroda otrzymana w 1998 roku z okazji 5-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej za Ogólnopolską Kampanię " Teraz Wisła",

- nagroda otrzymana w roku 1999 od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dla zespołu Ogólnopolskiej Kampanii "Teraz Wisła".

- nagroda otrzymana w roku 2004 z okazji 15-lecia działalności w dziedzinie edukacji ekologicznej od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- III miejscem w  konkursie ekologicznym Hewlett- Packard  „w harmonii z przyrodą” za projekt „Zbieraj makulaturę,  ratuj konie”.

- Kapituła konkursu "Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki" przyznała Klubowi Gaja Nagrodę Sezonu 2009 w kategorii Szkoły Językowe i Warsztaty Edukacyjne.
- Beata Tarnawa, Paweł Grzybowski i Jarosław Kasprzyk odebrali wyróżnienie od Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za program edukacji ekologicznej Zaadoptuj rzekę.
- Klub Gaja otrzymał nagrodę w wysokości 40 tys. złotych w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach „Eko Aktywni 2009” za działania na rzecz ochrony środowiska i zwierząt oraz prowadzoną edukację ekologiczną.

- Zespół Klubu Gaja: Jolanta Migdał, Paweł Grzybowski i Jarosław Kasprzyk otrzymali Zielone Czeki - doroczną nagrodę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za realizację  długofalowych i innowatorskich programów: Święto Drzewa oraz Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat.


 

Nagrody indywidualne

 

Jacek Bożek

 

- prezes Klubu Gaja Jacek Bożek i Klub Gaja uhonorowani zostali nagrodą Shining World Hero Award fundowaną przez Mistrzynię Ching Hai założycielkę  Stowarzyszenia Najwyższej Mistrzyni Ching Hai  za działania w walce o propagowanie praw zwierząt i praw człowieka, a także dla działań na rzecz środowiska.
- najwyższe odznaczenie Lasów Państwowych – Kordelas Leśnika Polskiego.
- odznaka honorowa Ministra Środowiska - „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.
- honorowy tytuł "Człowieka  Roku Polskiej Ekologii za rok 2001" dla autorytetu w dziedzinie ochrony środowiska przyrodniczego w Polsce. Tą prestiżową nagrodę przyznawano pod patronatem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewody Mazowieckiego. Nagrodę "Tarczę Wojownika Gai" wręczał Jackowi Wojciech Gąsienica-Byrcyn, laureat nagrody w poprzednim roku.
- wyróżnienie Fundacji Popierania Niezależnej Kultury Polskiej "Polcul" " z siedzibą w Australii otrzymał za działalność kulturalną i ochronę środowiska.
 

 

Wyróżnienie dla Klubu Gaja w II edycji Konkursu dla polskich organizacji pozarządowych przyznene przez Fundację Im. Stefana Batorego i Bankers Trust

Jacek Bożek - Człowiek Roku 2001 - autorytet w dziedzinie Ochrony Środowiska Przyrodniczego w Polsce.

I Nagroda dla ogólnopolskiej kampani "Teraz Wisła" w konkursie dla projektów zrealizowanych przez organizacje pozarządowe w latach 1994 - 1995

Nagroda otrzymana w 1998 roku z okazji 5-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej za Ogólnopolską Kampanię " Teraz Wisła"

Nagroda za Ogólnopolską Kampanię "Teraz Wisła"  w konkursie "w harmonii z przyrodą" organizowanym przez firmę Hewlett - Packard,

 

Nagroda Honorowa miesięcznika "Nieznany Świat"

 

List gratulacyjny od Jacka Kruwulta, Prezydenta Bielska-Białej otrzymany z okazji 15 lecia Klubu Gaja.

III miejsce w  konkursie ekologicznym Hewlett- Packard  „w harmonii z przyrodą” za projekt „Zbieraj makulaturę,  ratuj konie”.

Podziękowania od Polskiej Akcji Humanitarnej

 

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)