nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Projekty » Polscy Kampanierzy dla Klimatu
Projekty
aktualna pozycja:
» Święto Drzewa
» Konkurs Drzewo Roku
» Zaadoptuj rzekę
» Odkryj swój park
» Czy wiesz co jesz?
» Wzmocnienie instytucjonalne
» Kupuj odpowiedzialnie
» Społeczny monitoring
» Współpraca wyszehradzka
» Globalnie w naszej wiosce
» Jak działać dla Ziemi
» Pomagamy Zwierzętom - chronimy klimat
» Ryby mają głos!
» Akademia 3R
Polscy Kampanierzy dla Klimatu
» EKOLOKALNY WOLONTARIAT

Od Poznania do Kopenhagi - Polscy Kampanierzy dla Klimatu


 

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych


Projekt realizowany przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Klub Gaja koordynuje projekt na terenie województw Śląskiego i Opolskiego.

Główny cel projektu: Społeczna kampania informacyjna mająca na celu wzrost świadomości i aktywności społeczeństwa polskiego w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym, nastawiona na aktywizację środowiska organizacji pozarządowych, dziennikarzy i polityków oraz na kształtowanie postaw proekologicznych i proobywatelskich wśród młodzieży.

W ramach projektu przeprowadzimy cykl zajęć edukacyjnych w szkołach na terenie Śląska i Opolszczyzny.


Zajęcia w województwie śląskim

We wrześniu i w październiku w ramach programu „Szkoły dla klimatu” Klub Gaja przeprowadził 15 zajęć edukacyjnych w 13 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. Zajęcia podzielono na trzy bloki tematyczne. W pierwszym przybliżyliśmy uczniom przyczyny zmian klimatycznych zachodzących na Ziemi. W drugim - zagrożenia jakie z nich wynikają zarówno dla środowiska naturalnego jak i dla ludzi. Chodzi tu o niebezpieczeństwa o charakterze globalnym oraz o charakterze lokalnym. W trzeciej części staraliśmy się wypracować działania, które każdy może podjąć w swoim codziennym życiu. Na zakończenie zajęć uczniowie przygotowywali postulaty do polskiego rządu nawołujące do podjęcia aktywnych działań zmierzających do przeciwdziałania zmianom klimatu.

 

Zajęcia odbyły się w  I LO i w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej, III LO w Jaworznie, II LO w Gliwicach, Gimnazjum nr 7 i  IV LO w Rybniku, Zespole Szkół nr 2 i w Gimnazjum nr 1 w Czeladzi, Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, Gimnazjum nr 11 w Katowicach, Zespole Szkół Gastronomiczno Hotelarskich i w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wiśle oraz Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

 

 

 


Zajęcia w Czeladzi
W dniu 20 października 2009 przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne w dwóch szkołach w Czeladzi, w Gimnazjum nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Szkoły dla klimatu”.

 

 

 

 


Zajęcia w Rybniku
W dniu 19 października 2009 przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne w dwóch szkołach na terenie Rybnika, w Gimnazjum nr 7 oraz IV Liceum Ogólnokształcącym. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Szkoły dla klimatu”.

 

 

 


Zajęcia w Gliwicach
W dniu 16 10 2009 roku przeprowadziliśmy zajęcia edukacyjne dla młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. W ramach programy „Szkoły dla klimatu” przeprowadziliśmy zajęcia w klasie III B.

 

 

 

 


Zajęcia w Dąbrowie Górniczej

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęliśmy zajęcia edukacyjne. W dniu 9 września odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej. W ramach programu „Szkoły dla klimatu” odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczyli uczniowie klas II oraz I f. W dniu 10 września prowadziliśmy zajęcia w Zespole Szkół Ekonomicznych również w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Szkoły dla Klimatu” i brali w nich udział uczniowie klasy II TE. 

 

 

 


 

Zajęcia w Jaworznie
W dniu 11 września prowadziliśmy zajęcia edukacyjne w III Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie. Odbyły się trzy spotkania, dwa z nich zostały przeprowadzone w ramach programu „Szkoły dla Klimatu”. W zajęciach brali udział uczniowie klas I oraz II.

 

 

 

 


 

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)