nowości na e-mail
wpisz adres:


napisz do nas
Copyright © Klub Gaja
Strona Główna » Projekty » Akademia 3R
Projekty
aktualna pozycja:
» Święto Drzewa
» Konkurs Drzewo Roku
» Zaadoptuj rzekę
» Odkryj swój park
» Czy wiesz co jesz?
» Wzmocnienie instytucjonalne
» Kupuj odpowiedzialnie
» Społeczny monitoring
» Współpraca wyszehradzka
» Globalnie w naszej wiosce
» Jak działać dla Ziemi
» Pomagamy Zwierzętom - chronimy klimat
» Ryby mają głos!
Akademia 3R
» Polscy Kampanierzy dla Klimatu
» EKOLOKALNY WOLONTARIAT

Akademia 3R

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych

 


 

Ściągnij kartę zgłoszenia »

 


Zaproszenie do udziału w „Akademii 3R”

Szanowni Państwo! 
       Klub Gaja i  Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zaprasza  szkoły podstawowe i gimnazja z województwa Śląskiegodo do udziału w pilotażowym programie „Akademia 3R” w ramach kampanii „Kupuj odpowiedzialnie!”
       Celem akademii jest aktywna edukacja ekologiczna i obywatelska nt. odpowiedzialnego postępowania z odpadami oraz zwiększenie aktywności dzieci, młodzieży, nauczycieli i pracowników szkół w zakresie podejmowania konkretnych działań proekologicznych i konsumenckich w swoich środowiskach lokalnych, poprzez praktyczne zastosowanie zasady 3R tj.: reduce, reuse, recycle, czyli ograniczaj powstawanie odpadów, używaj ponownie, odzyskuj.
       „Akademia 3R” to propozycja dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z  10 województw w Polsce (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podlaskie, śląskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie). W ramach projektu zostaną przeprowadzone jednodniowe szkolenia dla nauczycieli odpowiedzialnych za realizację programu na poziomie poszczególnych klas połączone z przekazaniem , opracowanych specjalnie na potrzeby programu, segregatorów z materiałami edukacyjnymi. Szkolenia te przygotują nauczycieli do prowadzenia zajęć przez cały rok szkolny 2009/2010. W każdej klasie dodatkowo zostaną przeprowadzone bezpłatnie dwa zajęcia przez edukatorów regionalnych, którzy służą bezpośrednim, merytorycznym wsparciem dla pedagogów wdrażających program podczas realizacji  projektu.
       „Akademia 3R” to również dwuetapowy konkurs dla wszystkich klas biorących udział w programie -  na temat ograniczania nieodpowiedzialnej konsumpcji. Zakończy się on półfinałami wojewódzkimi i finałem ogólnopolskim z udziałem przedstawicieli zwycięskich klas, dziennikarzy i władz oświatowych.
Termin szkolenia dla nauczycieli:  29 wrzesień 2009 Bielsko-Biała
Termin realizacji programu: wrzesień 2009 – czerwiec 2010
       Serdecznie zapraszamy do udziału! Prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia /projekty/akademia-3r/   i odesłanie na adres poniżej. O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń.
Edukator i koordynator:
Jarosław Kasprzyk
Klub Gaja
ul. Parkowa 10,
43-365 Wilkowice
 tel./fax.: 033 812 36 94,
e-mail: klubgaja@klubgaja.pl,
 www.klubgaja.pl


Szkolenie dla nauczycieli
W dniu 29 września 2009 w ramach programu Akad4emia 3R przeprowadziliśmy szkolenie dla nauczycieli wdrażających projekt w szkołach. Podczas spotkania omówiliśmy zadania, które będą realizowane w szkołach, ustalili harmonogram działań oraz przedstawili idee przewodnią programu.

autor: yoyo ikonki: krysiaida @ deviantart | działa dobrze pod: ie 5.0, netscape6, opera 5 (i wyżej)